+36 30 626 9230 H-P 8-17, Szo 8-13 Budapest, XVII. kerület
Ingyenes, kötelezettségmentes árajánlat

Fék

ABS-jeladógyűrű tisztítása

Szakszerű fékrendszer-javítás és fékszerviz - autószerviz Budapest szívében.

Az ABS-jeladógyűrű tisztítása nem az a munka, amin spórolni érdemes - itt a minőségi alkatrész és a pontos szerelés életet menthet. Munkatársaink az ABS-jeladógyűrű tisztítása elvégzése előtt mindig egyeztetnek Önnel, hogy a beavatkozás az autó állapotához és az Ön keretéhez is illeszkedjen.

16 000 - 23 000 Ft kb. 1 óra 12 hó jótállás 2022 óta Budapesten

Ha a vizsgálat során további, előre nem látott hibát találunk, azt előbb egyeztetjük Önnel, és csak utána döntünk a folytatásról. A következő szakaszokban a felismeréstől a szervizmunkáig minden fontos tudnivalót megtalál.

A Magyar Autószervizről

A Magyar Autószerviz 2022 óta működő budapesti autószerviz, amely a személyautók teljes körű javítását és karbantartását végzi egy helyen, a diagnosztikától a nagyjavításig.

Röviden a lényeg

  • Az ABS-jeladógyűrű tisztítása a fékrendszer területéhez tartozó, tapasztalatot igénylő szervizmunka.
  • Nálunk mindig műszeres vizsgálattal indul, és tételes árajánlat előzi meg a szerelést.
  • A keret jelenleg 16 000 - 23 000 Ft, a munka kb.
  • 1 óra, a jótállás 12 hónap.

Mikor időszerű a szerviz? A leggyakoribb tünetek

A következő tünetek jelezhetik, hogy a rendszer beavatkozásra szorul:

ABS-jeladógyűrű tisztítása - a hiba feltárása műszeres vizsgálattal
Diagnosztika elsőként - az ABS-jeladógyűrű tisztítása nálunk így indul.
  • időszakosan jelentkező, majd magától eltűnő ABS-hibajelzés
  • érzékelő és jeladógyűrű közötti látható szennyeződés szereléskor
  • rendellenes ABS-jel ingadozás alacsony sebességnél
  • kerékcsapágy vagy fékbetét csere után jelentkező ABS-hiba
  • rozsdás, korrodált felület a gyűrű fogazatán
  • hibakód, amely nem jár tényleges alkatrész-meghibásodással

Fontos tudni, hogy ugyanaz a tünet több okra is visszavezethető, ezért a pontos diagnózist mindig műszeres vizsgálat előzi meg nálunk.

Mit végzünk el pontosan?

A fékcsöveket és tömlőket szivárgásra vizsgáljuk, majd a beavatkozás után rendszeresen légtelenítünk, hogy a pedál határozott maradjon. A féknyergek szabad mozgását és a vezetőcsapok állapotát ellenőrizzük, hiszen egy beragadó nyereg túlmelegedést és egyenetlen fékezést okoz.

ABS-jeladógyűrű tisztítása - a munka menete tapasztalt kézzel
A kopó alkatrészek cseréje és a felületek tisztítása az ABS-jeladógyűrű tisztítása során.

A fékfolyadék nedvességtartalmát megmérjük, mert a nedves fékfolyadék forráspontja alacsonyabb, és erős fékezéskor a fék lágyulhat. Az ABS és a fékkopás-jelzők működését is átnézzük, mert a biztonsági rendszernek hibátlanul kell jeleznie.

A bejelentkezéstől a jótállásig

  1. 1

    Kapcsolatfelvétel és a panasz rögzítése

    Felvesszük a jármű adatait és a tüneteket, hogy az ABS-jeladógyűrű tisztítása valóban a konkrét autóhoz igazodjon.

  2. 2

    Diagnózis és árajánlat

    Ha a vizsgálat több megoldást is felvet, mindegyiket ismertetjük az előnyeivel és a költségével együtt.

  3. 3

    A javítás gondos kivitelezése

    Gyári minőségű vagy azzal egyenértékű alkatrészekkel dolgozunk, a felesleges cserét pedig kerüljük.

  4. 4

    Az eredmény ellenőrzése és az átadás

    Átadás előtt átnézzük a kapcsolódó pontokat is, hogy egy esetleges kezdődő hibára időben felhívjuk a figyelmét.

Árak és munkaidő: mennyibe kerül az ABS-jeladógyűrű tisztítása?

Az alábbi táblázat a legfontosabb tudnivalókat foglalja össze. Az irányár a munkadíjra vonatkozik, a pontos ajánlatot a diagnózis után adjuk.

Irányár (munkadíj)16 000 - 23 000 Ft
Várható munkaidőkb. 1 óra
Jótállás a munkára12 hónap
SzakterületFékrendszer
Alkatrészgyári vagy minőségi utángyártott, egyeztetés szerint

Az összeg tájékoztató irányár a munkadíjra; a végleges árat a diagnózis után, az alkatrészárral együtt, tételesen adjuk meg. Rejtett költséggel nem dolgozunk.

Mit kockáztat, ha halogatja?

A beragadó féknyereg egyoldalú fékezést okoz, ami vészhelyzetben az autó megcsúszásához vezethet. A rendszeres fékellenőrzés olcsó, egy elmaradt fékezés következménye viszont felbecsülhetetlen.

A régi, nedves fékfolyadék erős vagy tartós fékezéskor felforrhat, és ilyenkor a fékpedál padlóig süllyedhet - ez életveszélyes. A halogatás ritkán jön be: az apró hiba idővel szinte mindig nagyobb és drágább javítássá nő.

Gyakori kérdések a szervizről

Mennyire kockázatos az ABS-jeladógyűrű tisztítása halogatása?

Ha szokatlan hangot, rezgést vagy jelzést tapasztal, érdemes átvizsgáltatni az autót, mert ezek az ABS-jeladógyűrű tisztítása szükségességére is utalhatnak. Időpontot a +36 30 626 9230 számon kérhet, és a felmérés után őszinte tájékoztatást adunk.

Milyen az ABS-jeladógyűrű tisztítása folyamata?

Az ABS-jeladógyűrű tisztítása előtt minden esetben felmérjük a gépjárművet, hogy reális határidőt tudjunk vállalni. A megadott munkaidő tájékoztató jellegű, a tényleges idő a felmérés után válik pontossá.

Az ABS-jeladógyűrű tisztítása ára Budapesten mennyi?

Gyári és minőségi utángyártott alkatrésszel is dolgozunk, az árat pedig ehhez igazítjuk. Kérésre írásos árajánlatot is adunk, hogy nyugodtan dönthessen.

Mikor indokolt inkább csere az ABS-jeladógyűrű tisztítása esetén?

Az Ön autójához illő alkatrészt ajánlunk, figyelembe véve a kort, a futást és a költségkeretet. Szervizünk Budapestről és az agglomeráció településeiről fogadja az autósokat, előzetes időpont-egyeztetéssel.

Az ABS-jeladógyűrű tisztítása garanciája hány hónap?

Az ABS-jeladógyűrű tisztítása után a jótállás a munkára és az alkatrészre is érvényes, gond esetén pedig díjmentesen kivizsgáljuk. A jótállás a gyári és a minőségi utángyártott alkatrészre egyaránt vonatkozik.

Szakmai háttér
autószerelő - több mint 15 év műhelygyakorlat

Tóth András okleveles autószerelő, több mint 15 év műhelygyakorlattal a hazai és import személyautók javításában.

A szerzőnk további írásai

Rokon munkák a Magyar Autószervizben

Foglaljon időpontot még ma, és egy korrekt diagnózissal indulhat a megoldás felé.