+36 30 626 9230 H-P 8-17, Szo 8-13 Budapest, XVII. kerület
Ingyenes, kötelezettségmentes árajánlat

Hibrid, EV

EV hűtőfolyadék-szivattyú csere

Szakszerű hibrid- és elektromos hajtás szervize - autószerviz Budapest szívében.

Amikor a hajtásakkumulátor gyengül vagy egy figyelmeztetés bekapcsol, az EV hűtőfolyadék-szivattyú csere adja a szakszerű választ. A Magyar Autószerviz az EV hűtőfolyadék-szivattyú csere feladatát Budapesten korszerű mérőműszerekkel és rendszeresen továbbképzett csapattal látja el.

75 000 - 120 000 Ft fél munkanap 24 hó jótállás 2022 óta Budapesten

Az alkatrészekre és a munkadíjra egyaránt 24 hónap garanciát adunk, írásos összegzéssel. Nézzük sorra, mire figyeljen, hogyan dolgozunk, és mennyibe kerül mindez.

A Magyar Autószervizről

A Magyar Autószerviz 2022 óta működő budapesti autószerviz, amely a személyautók teljes körű javítását és karbantartását végzi egy helyen, a diagnosztikától a nagyjavításig.

Röviden a lényeg

  • Az EV hűtőfolyadék-szivattyú csere a hibrid- és elektromos hajtás (ev/hv) területéhez tartozó, tapasztalatot igénylő szervizmunka.
  • Előbb feltárjuk az okot, és csak az Ön jóváhagyása után kezdünk a munkához.
  • Irányár: 75 000 - 120 000 Ft, várható idő: fél munkanap, jótállás: 24 hónap.

Árulkodó jelek, amelyek beavatkozást sürgetnek

Az alábbi panaszok bármelyike ok arra, hogy ne halogassa a vizsgálatot:

EV hűtőfolyadék-szivattyú csere - tünetfelmérés a budapesti Magyar Autószervizben
Az EV hűtőfolyadék-szivattyú csere mindig pontos diagnózissal kezdődik a budapesti Magyar Autószervizben.
  • az elektromos hajtás teljesítménykorlátozást jelez magas terhelésnél
  • hibakód az EV hűtőkör szivattyújára vonatkozóan
  • az inverter vagy a töltőegység hőmérséklete szokatlanul magas
  • gyorstöltés közben a töltési sebesség váratlanul csökken
  • szivárgás vagy nedvesség nyoma a szivattyú környékén
  • szokatlan zaj a hajtáslánc hűtőköréből

Ezek a jelek önmagukban még nem árulják el a hiba pontos forrását - épp ezért kezdünk minden munkát alapos átvizsgálással.

Hogyan zajlik a javítás?

A munka a rendszer szakszerű feszültségmentesítésével és a biztonsági előírások betartásával kezdődik, mert a nagyfeszültség komoly veszélyt hordoz. A diagnosztikát a hibrid rendszerhez illő szoftverrel végezzük, és a mérési eredményeket érthetően összegezzük.

EV hűtőfolyadék-szivattyú csere - gyári minőségű alkatrésszel Budapesten
A munka közben végig ellenőrzünk, hogy az EV hűtőfolyadék-szivattyú csere tartós legyen.

Az invertert, a hűtést és a nagyfeszültségű csatlakozásokat is ellenőrizzük, hiszen ezek együtt biztosítják a stabil működést. A hajtásakkumulátor állapotát cellaszinten vizsgáljuk, mert egyetlen gyenge modul is leronthatja az egész csomag teljesítményét.

Mire számíthat: a munka menete

  1. 1

    Fogadás és állapotfelmérés

    Sürgős esetben jelezze telefonon, és igyekszünk soron kívül időpontot adni a felmérésre.

  2. 2

    Hibakeresés és árajánlat

    Műszeres és szemrevételezéses vizsgálattal feltárjuk a valódi okot, majd az EV hűtőfolyadék-szivattyú csere kapcsán tételes, érthető árajánlatot adunk, amit Ön hagy jóvá.

  3. 3

    A javítás kivitelezése

    A hibrid- és elektromos hajtás (ev/hv) javításához szükséges célszerszámokat is használjuk, ahol az előírás megkívánja.

  4. 4

    Az ellenőrzött munka átadása

    A próbaút vagy mérés célja, hogy Ön már bevizsgált, biztonságos autót vegyen át tőlünk.

Árak és munkaidő: mennyibe kerül az EV hűtőfolyadék-szivattyú csere?

Az alábbi táblázat a legfontosabb tudnivalókat foglalja össze. Az irányár a munkadíjra vonatkozik, a pontos ajánlatot a diagnózis után adjuk.

Irányár (munkadíj)75 000 - 120 000 Ft
Várható munkaidőfél munkanap
Jótállás a munkára24 hónap
SzakterületHibrid- és elektromos hajtás (EV/HV)
Alkatrészgyári vagy minőségi utángyártott, egyeztetés szerint

Az összeg tájékoztató irányár a munkadíjra; a végleges árat a diagnózis után, az alkatrészárral együtt, tételesen adjuk meg. Rejtett költséggel nem dolgozunk.

Miért fontos időben elvégeztetni?

A gyengülő akkumulátormodul kezeletlenül lehúzza az egész csomag hatótávját és teljesítményét. Az időben felismert cellahiba sokszor modulcserével orvosolható, mielőtt a teljes csomag cserére szorulna.

A biztonsági előírások betartása nemcsak a szerelőt, hanem az autót és a tulajdonost is védi. A halogatás ritkán jön be: az apró hiba idővel szinte mindig nagyobb és drágább javítássá nő.

Amit ügyfeleink gyakran kérdeznek

Mennyire függ az autótól az EV hűtőfolyadék-szivattyú csere ára?

Az irányár a munkadíjra vonatkozik, az alkatrész árát a kiválasztott minőség szerint tesszük hozzá. A végösszeg az autó típusától és állapotától is függ, ezért érdemes előzetesen egyeztetni.

Van garancia az EV hűtőfolyadék-szivattyú csere után?

Az EV hűtőfolyadék-szivattyú csere kapcsán a helyszín, az időpont és a garancia kérdésében is szívesen segítünk telefonon. Időpontot a +36 30 626 9230 telefonszámon egyeztethet, néhány perc alatt.

Kell hozzá speciális alkatrész az EV hűtőfolyadék-szivattyú csere esetén?

Az EV hűtőfolyadék-szivattyú csere esetén az alkatrész típusáról közösen döntünk, így Ön mindig tudja, mit és miért építünk be. Felesleges alkatrészcserét soha nem javaslunk, csak azt, ami a biztonság miatt szükséges.

Milyen jelekre figyeljek, hogy időben megtörténjen az EV hűtőfolyadék-szivattyú csere?

Az EV hűtőfolyadék-szivattyú csere szükségessége nem mindig látszik a tüneteken, ezért a rendszeres ellenőrzés is fontos. A biztonság érdekében a hibrid- és elektromos hajtás (ev/hv) állapotát mindig alaposan ellenőrizzük.

Mi történik az EV hűtőfolyadék-szivattyú csere során?

A munka általában fél munkanap alatt elkészül, a végleges időt viszont a diagnózis után tudjuk pontosítani. Ha a felmérés további hibát tár fel, azt még a folytatás előtt jelezzük.

Szakmai háttér
autószerelő - több mint 15 év műhelygyakorlat

Tóth András okleveles autószerelő, több mint 15 év műhelygyakorlattal a hazai és import személyautók javításában.

A szerzőnk további írásai

Kapcsolódó szolgáltatásaink Budapesten

Egy telefon, és máris pontosabb képet kap az autójáról: hívjon minket, a többit ránk bízhatja.